Pearl Export to dawna klasyka gatunku. Pierwsza niskobudżetowa perkusja, która na stałe weszła do swoistego kanonu wielu młodych muzyków. Wycofana w 2007, wyprodukowana ponownie w 2013 perkusja Pearl Export ciągle cieszy się popularnością. Jak przedstawiają się jej wady i zalety?
Zalety Pearl Export
Przede wszystkim do zalet zaliczyć trzeba specjalny system SST, czyli Superior Shell Technology. Dzięki niemu właśnie poszczególne elementy korpusu nie nakładają się na siebie, ani do swoich boków, lecz właśnie delikatnie, niczym w muszli ułożone są na zakładkę. Dzięki temu korpusy są bardziej wytrzymałe oraz pogłębiony jest ich rezonans, co sprawia, że mają lepsze brzmienie. Dalej warto wspomnieć o dodatkowi mahoniu, który sprawia, że całość posiada głębsze, nieco cieplejsze tony. Dużą zaletą jest również model Hardware, do którego dodano specjalny pedał Demonator, inspirowany słynnym Demonem.
Oczywiście także zupełnie nie kwestionowaną zaletą Perla Export jest jego unikalna, niska cena (korzystną ofertę znajdziesz tutaj: https://drumcenter.pl/product-pol-4956-Pearl-Export-Fusion-na-20-Electric-Blue-702.html) i dobra jakość, co daje szansę wybić się młodym muzykom a starszym – mieć dobry zestaw na co dzień.
Wady Pearl Export
Wiadomo jednak, że nie niska cena wiąże się zawsze z jakimiś pewnymi niedogodnościami. Tu zawarte są one przede wszystkim w użyciu topoli zamiast lepszego klonu. Ponadto niektóre osoby skarżą się na zbyt kiepskiej jakości naciągi. Warto jednak pamiętać, że taką drobnostkę jest dość łatwo wymienić.